Faaraokoirien näyttelytulokset 2019

29.9. Kotka PN (0+1)

Tuomari Maarit Hassinen

ROP RYP1 BIS4 Onnentuojan Drottning Av Allt

28.9. Eckerö KV (1+1)

Tuomari Jussi Liimatainen

ROP SERT CACIB Vaskurs Varenne Qiwison

VSP SERT CACIB Vaskurs  Ina Scott Qiwison

22.9. Ballerup, Tanska KR (3+5)

Tuomari Leni Finne

PN2 VARACA SERT DK MVA Jataburu Sand Dog Shaula

22.9. Hyvinkää RN (0+1)

Tuomari Jussi Liimatainen

ROP SERT FI MVA Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

22.9. Tallinna, Viro KV (1+0)

Tuomari Zaur Agabeyli

 

ROP-PEN GalMaD Star Velimir

21.9. Tallinna, Viro KR (1+0)

Tuomari Gabriela Veiga

ROP-PEN GalMaD Star Velimir

21.9. Eslöv, Ruotsi, KR (2+3)

Tuomari Anna Albrigo

PN3 VASERT Jataburu Sand Dog Shaula

21.9. Lahti PN (0+1)

Tuomari Maija Mäkinen

ROP RYP2-PENTU Onnentuojan Drottning Av Allt

14.9. Espoo PN (0+1)

Tuomari Anneli Pukkila

ROP RYP3-PENTU Onnentuojan Drottning Av Alt

1.9. Riihimäki KV (2+4)

Tuomari Erja Nummi

VSP CACIB Northgate's Rock The World

PU2 VARACA Northgate's Storm In A Teacup

ROP CACIB Northgate's Something To Talk About

PN2 ROP-VET Northgate's Northside Special

PN3 VARACA NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN4 SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

ROP-KASV kennel Northgate's

31.8. Riihimäki NORD (2+5)

Tuomari Marie Pettersen

ROP NORD-SERT RYP4 Northgate's Storm In A Teacup

PU2 NORD-VASERT Northgate's Rock The World

VSP NORD-SERT Northgate's Something To Talk About

PN2 NORD-VASERT NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN3 ROP-VET Northgate's Northside Special

PN4 SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

ROP-KASV kennel Northgate's

25.8. Kyrö ERIKOISNÄYTTELY (9+22)

Tuomari Tim Finney

VSP-PENTU Siphra's Fancy Man Blues

VSP Red Calluna's Moon Sparkle

PU2 Northgate's Prince Charming

PU3 Vaskurs Black Beard Qonjacson

PU4 Reedly Road Overtop

VSP-VET Black Eagle's Heaven Can Wait

ROP-PENTU BIS1-PENTU Onnentuojan Drottning Av Allt

ROP BIS1 Northgate's Red Riding Hood

PN2 Red Calluna's Hypnôse

PN3 ROP-KÄY BIS2-KÄY Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN4 Red Calluna's Cherry In The Air

SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

ROP-VET BIS2-VET Northgate's I Want It All

ROP-KASV BIS1-KASV kennel Northgate's

24.8. Kyrö RN (4+9)

Tuomari Harry Vella

VSP SERT FI MVA Onnentuojan Aikakone

PU2 Northgate's Prince Charming

PU3 ROP-VET Black Eagle's Heaven Can Wait

PU4 Red Calluna's Moon Sparkle

ROP SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

PN2 Northgate's Red Riding Hood

PN3 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN4 VASERT Dior Talent Barcelona BIS

VSP-VET Northgate's I Want It All

11.8. Hausjärvi PN (1+1)

Tuomari Marja Talvitie

VSP Siphra's Fancy Man Blues

ROP RYP2-PENTU Onnentuojan Drottning Av Allt

10.8. Kotka KV (2+3)

Tuomari Arne Foss

ROP CACIB Northgate's Rock The World

PU2 VARACA Northgate's Storm In A Teacup

VSP CACIB NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 ROP-VET Northgate's Northside Special

PN3 VARACA Northgate's Something To Talk About

ROP-KASV kennel Northgate's

10.8. Raisio KR (2+3)

Tuomari Jarmo Vuorinen

ROP Northgate's Rock The World

PU2 Northgate's Storm In A Teacup

VSP NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 Northgate's Something To Talk About

PN3 ROP-VET Northgate's Northside Special

ROP-KASV kennel Northgate's

4.8. Maalahti RN (1+0)

Tuomari Reino Korpela

ROP SERT Northgate's Trick Or Treat

3.8. Kuopio KV (2+1)

Tuomari Marja Talvitie

VSP CACIB Northgate's Prince Charming

PU2 ROP-VET Northgate's King Of The Ring

ROP SERT Northgate's Tropical Storm

27.7. Espoo KR (0+3)

Tuomari Charlotte Hōier

ROP Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN3 Red Calluna's Cherry In The Air

20.7. Helsinki RN (2+5)

Tuomari Per Lundström, Ruotsi

VSP SERT FI MVA Northgate's Storm In A Teacup

ROP RYP-3 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN2 SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

PN3 Red Calluna's Cherry In The Air

ROP-VET BIS-4 VET Black Eagle's Heaven Can Wait

BIS-1 KÄY Bazinga A Song Of Ice And Fire

20.7. Hyvinkää KR (0+3)

Tuomari Jos Dekker, Hollanti

ROP Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN2 SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

20.7. Kalajoki KV (2+7)

Tuomari Dagmar Klein

VSP CACIB Northgate's Rock The World

PU2 SERT Northgate's Triple Trouble

ROP CACIB NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 VARACA Northgate's Northside Special

PN3 Northgate's Something To Talk About

PN4 Northgate's Queen Supreme

ROP-KASV kennel Northgate's

20.7. Kemi KR (1+7)

Tuomari Linda Volarikova

ROP RYP-1 BIS-3 Northgate's Rock The World

VSP Northgate's Something To Talk About

PN2 NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN3 Northgate's Northside Special

ROP-VET Northgate's Heavens I'm Hot

ROP-KASV kennel Northgate's

14.7. Oulu (4+7)

Tuomari John Hutchison, Australia

VSP CACIB Northgate's Rock The World

PU2 SERT Northgate's Triple Trouble

PU3 VSP-VET Northgate's King Of The Ring

PU4 Black Eagle's Heaven Can Wait

ROP RYP-2 CACIB Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN2 ROP-VET Northgate's Heavens I'm Hot

PN3 SERT Northgate's Tropical Storm

PN4 VARACA Northgate's Something To Talk About

ROP-KASV kennel Northgate's

14.7. Lahti PN (1+1)

Tuomari Tarja Löfman

ROP-PENTU Siphra's Fancy Man Blues

13.7. Oulu NORD (2+7)

Tuomari Jan Ryk, Puola

ROP ROP-VET NORD-SERT Black Eagle's Heaven Can Wait

PU2 NORD-VASERT Northgate's King Of The Ring

VSP NORD-SERT Northgate's Something To Talk About

PN2 NORD-VASERT Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN3 Northgate's Queen Supreme

PN4 Northgate's Poetry In Motion

ROP-KASV kennel Northgate's

13.7. Mikkeli KR (0+2)

Tuomari Kalvo Kriisk

ROP RYP3 Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 SERT FI MVA Red Calluna's Cherry In The Air

13.7. Mäntsälä PN (1+1)

Tuomari Jarmo Vuorinen

ROP-PENTU Siphra's Fancy Man Blues

7.7. Tuusula NORD (0+3)

Tuomari Outi Piisi-Putta

ROP NORD-SERT Onnentuojan Aavatuuli

PN2 NORD-VASERT ROP-VET Northgate's Heavens I'm Hot

6.7. Orivesi KR (0+1)

Tuomari Maarit Hassinen

ROP ROP-VET BIS3-VET Northgate's Heavens I'm Hot

30.6. Karjaa KR (1+2)

Tuomari Unto Timonen

VSP SERT Red Calluna's Rockn Rio

 

ROP Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 SERT MVA Red Calluna's Elysée

15.6. Heinävesi RN (0+2)

Tuomari Mari Lackman

ROP ROP-VET BIS-2 VET Northgate's Heavens I'm Hot

PN2 Northgate's Queen Supreme

8.6. Alavus KR (2+0)

Tuomari Katja Korhonen

ROP Northgate's Prince Charming

8.6. Imatra RN (1+1)

Tuomari Goran Gladic

VSP SERT Red Calluna's Moon Sparkle

ROP SERT Red Calluna's Hypnóse

8.6. Rovaniemi (1+1)

Tuomari  Marie Josee Melchior-Schlechter

VSP SERT Northgate's Triple Trouble

ROP CACIB RYP-3 NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

2.6. Minsk KV, Valko-Venäjä (1+1)

Tuomari Daiva Rimaityte, Liettua

 

ROP CACIB SERT Red Calluna's Moon Sparkle

 

VSP CACIB SERT Red Calluna's Hypnóse

 

BIS2-PARI Red Calluna's Moon Sparkle & Red Calluna's Hypnóse

1.6. Minsk KV, Valko-Venäjä (1+1)

Tuomari Alberto Cuccillato, Italia

 

ROP CACIB SERT BY MVA Red Calluna's Moon Sparkle

 

VSP CACIB SERT BY MVA Red Calluna's Hypnóse 

 

BIS1-PARI Red Calluna's Moon Sparkle & Red Calluna's Hypnóse

30.5. Kangasniemi KR (2+3)

Tuomari Paavo Mattila

ROP Northgate's Rock The World

PU2 SERT Northgate's Triple Trouble

VSP NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 Northgate's Something To Talk About

PN3 Northgate's Rock Princess

ROP KASV BIS1 KASV kennel Northgate's

26.5. Tromssa KV (1+1)

Tuomari Hanne Laine Jensen, Tanska

VSP CACIB SERT NO & NORD MVA Reedly Road Overtop

ROP CACIB SERT NO MVA RYP4 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

25.5. Tromssa KR (1+1)

Tuomari Ricky Lochs-Romans, Hollanti

ROP Reedly Road Overtop

VSP Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

25.5. Hamina NORD (1+0)

Tuomari Kjell Lindström, Ruotsi

 

ROP NORD-SERT Red Calluna's Moon Sparkle

12.5. Iisalmi NORD (2+4)

Tuomari Eva Liljekvist-Borg, Ruotsi

 

ROP NORD-SERT RYP3 Northgate's Rock The World

ROP-JUN BIS1-JUN Northgate's Triple Trouble

 

VSP NORD-SERT NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 NORD-VASERT Northgate's Northside Special

PN3 ROP-VET BIS3-VET Northgate's Heavens I'm Hot

 

ROP-KASV BIS4-KASV Kennel Northgate's

11.5. Helsinki KV (3+5)

Tuomari Jukka Kuusisto

 

ROP SERT CACIB RYP2 Northgate's Storm In A Teacup

PU2 VARACA Northgate's Rock The World

 

VSP CACIB NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN2 VARACA Northgate's Something To Talk About

PN3 Northgate's Northside Special

 

ROP-KASV BIS1-KASV Kennel Northgate's

5.5. Raahe RN (0+1)

Tuomari Katja Korhonen

ROP ROP-VET BIS2-VET Northgate's Heavens I'm Hot

5.5. Tampere KV (4+5)

Tuomari Pirjo Aaltonen

ROP CACIB Northgate's Rock The World

PU2 ROP-VET Black Eagle's Heaven Can Wait

PU3 VARACA Reedly Road Overtop

PU4 Red Calluna's Moon Sparkle

VSP CACIB Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

PN2 NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN3 SERT Onnentuojan Cultaakin Kalliimpi

PN4 Northgate's Something To Talk About

4.5. Tampere NORD (3+6)

Tuomari Juha Putkonen

VSP NORD-SERT Northgate's Rock The World

PU2 NORD-VASERT Red Calluna's Moon Sparkle

ROP NORD-SERT Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 NORD-VASERT NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN3 Red Calluna's Hypnóse

PN4 SERT MVA Northgate's Something To Talk About

1.5. Lahti RN (1+3)

Tuomari Perttu Ståhlberg

ROP Red Calluna's Moon Sparkle

VSP SERT MVA Red Calluna's Hypnóse

PN2 Onnentuojan Aavatuuli

27.4. Ruovesi RN (0+1)

Tuomari Leni Finne

ROP SERT MVA Farao Anubis Jakira

20.4. Imatra NORD (2+1)

Tuomari Rade Vesic, Serbia

 

ROP SERT NORDSERT MVA Red Calluna's Moon Sparkle

 

VSP SERT NORDSERT Northgate's Tropical Storm

14.4. Tallinna, Viro KV (1+5)

Tuomari Maire Tõnurist, Viro

 

VSP CACIB TLNV-19 Red Calluna's Moon Sparkle

13.4. Vaasa KV (2+4)

Tuomari Bertil Lundgren

ROP CACIB Northgate's Rock The World

VSP CACIB Northgate's Northside Special

PN2 VARACA SERT Northgate's Something To Talk About

PN3 ROP-VET Northgate's Heavens I'm Hot

PN4 NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

ROP-KASV kennel Northgate's

30.3. Lahti KV (3+5)

Tuomari Gail Patterson

ROP CACIB Northgate's Prince Charming

PU2 VARACA SERT Red Calluna's Moon Sparkle

PU3 Northgate's Rock The World

VSP CACIB SERT Northgate's Something To Talk About

PN2 VARACA NCM's All That Glitters Is Gold At Northgate

PN3 Onnentuojan Aavatuuli

ROP-KASV kennel Northgate's

30.3. Luleå, Ruotsi (1+2)

Tuomari Karin Hedberg, Ruotsi

 

VSP SERT BIS3-NUO Red Calluna’s Jungle Drum

 

ROP BIS3-KÄY BIS2 Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 SERT Red Calluna’s Elysée

24.3. Tallinna, Viro KR (1+1)

Tuomari Cornelija Butrimova, Liettua

VSP Reedly Road Overtop

ROP RYP3 Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

ROP-PARI BIS2 PARI Reedly Road Overtop & Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

23.3. Tallinna, Viro KR (1+1)

Tuomari Stefan Sinko, Slovenia

ROP SERT EE & BALT CH RYP3 Reedly Road Overtop

VSP SERT EE & BALT CH Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

ROP-PARI BIS2 PARI Reedly Road Overtop & Vaskurs Letty Ortiz Qiwidotter

23.3. Turku KV (3+1)

Tuomari Kirsi Honkanen

ROP CACIB RYP2 Antefa's Xerox

PU2 VARACA SERT Red Calluna's Moon Sparkle

VSP SERT Antefa's Zaphir

17.3. Korpilahti RN (2+1)

Tuomari Reino Korpela

ROP SERT Red Calluna's Moon Sparkle

PU2 VASERT Northgate's Trick Or Treat

VSP SERT Red Calluna's Hypnóse

10.3. Vilna, Liettua KV (1+3)

Tuomari Igoris Zizevskis, Liettua

 

ROP CACIB SERT LT MVA Red Calluna's Jungle Drum

 

VSP CACIB SERT Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 VARACA SERT LT MVA Red Calluna's Elysée

9.3. Vilna, Liettua KV (1+3)

Tuomari Keiko Takeuchi, Japani

 

VSP CACIB SERT LTV-19 Red Calluna's Jungle Drum

 

ROP CACIB SERT LTV-19 Bazinga A Song Of Ice And Fire

PN2 VARACA SERT Red Calluna's Elysée